1999. godine Felix je osvojio svjetski rekord u najvišem skoku s padobranom s Petronas Towers zgrade u Kuala Lumpuru u Maleziji. Tri godine kasnije postao je prva osoba koja je preletjela Engleski kanal koristeći se specijalnim karbonskim krilima. 2004. godine postao je prva osoba koja je skočila BASE jump s Millau Viaducta u Francuskoj, dok je dvije godine kasnije postao prvi čovjek koji je prvo skočio s padobranom na Turning Torso zgradu u Malmö u Švedskoj, a zatim s nje skočio BASE jump.
No tu je karijera rekorda tek počela. Felix je 21. prosinca 2007. postao prvi čovjek koji je skočio s 91. kata najviše zgrade na svijetu Taipei 101 u Tajvanu a koja je visoka 390 metara.
U siječnju 2010. godine u javnost je stigla informacija da Baumgartner radi sa znanstvenicima na svom novom projektu pod pokroviteljstvom Red Bulla u pokušaju da sruši rekord skoka s najveće visine. 15. ožujka, 2012.
Felix je obavio dva testna skoka od kojih je jedan bio s visine od 21.828 metara u kojem je proveo tri minute i 43 sekunde u slobodnom padu s brzinom od preko 580 kmh prije nego je otvorio padobran.
Felix je ukupno proveo 8 minuta i 8 sekundi u padu s 21.8 kilometara i time postao treći čovjek koji se uspio sigurno spustiti na zemlju s te visine. Tri mjeseca kasnije, Baumgartner je uspješno skočio s 29.460 metara. Trebalo mu je 90 minuta da se popne na tu visinu, dok je u slobodnom padu proveo tri minute i 48 sekundi prije nego je otvorio padobran.
Sve je to bila uvertira u veliki skok s "ruba svemira" koji je u nekoliko navrata bio odgođen radi lošeg vremena, no 14. listopada sve je bilo spremno za glavni skok.
Felix ušao u svoju kapsulu i pomoću balona napunjenih helijom popeo se na visinu od 29 kilometara, čime je nadmašio i rekord za najviši put čovjeka s balonom. Nakon nekoliko godina pripreme, Felix je bio spreman za svoj skok. Hrabro i odlučno krenuo je u slobodni pad i tako nastavio idućih četiri minute i 19 sekundi no bilo je to 17 sekundi kraće nego skok njegovog mentora Joe Kittingera iz 1960.
Felix je uspio oboriti sve ostale rekorde, s brzinom od 1.342 kilometara na sat postao je prvi čovjek koji je uspio padati tom brzinom te je ujedno i prvi čovjek koji je svojim tijelom probio zvučni zid. Sve ostalo je povijest.
Baumgartner je inače muku mučio s klaustrofobijom nakon vremena koje je provodio u odjelu pod tlakom, a koje je bilo potrebno za ovaj skok. No uz pomoć psihologa i ostalih stručnjaka, Felix je nadvladao taj strah. Baumgartner nije bio prvi čovjek koji je pokušao ovako nešto, naime 1962. Pyotr Doglov poginuo je u svom skoku, Eugene Andreyev je bivši rekorder s najdužim slobodnim padom, Michel Fournier je pokušavao skočiti s 40km no nikad mu to nije uspjelo, Steve Truglia je engleski kaskader koji je također htio skočiti no nikad to nije učinio. Kad smo već kod svih tih ljudi, važno je spomenuti i Chucka Yeagera - prvog pilota koji je probio zvučni zid i naravno Neila Armstronga - prvog čovjeka koji je hodao po Mjesecu.
Za kraj možemo samo reći da postoje novi hrabri ljudi koji su već najavili rušenje Felixovog rekorda, no do kada se to ne dogodit, Felix će i dalje nastaviti sa svojim ludostima i skokovima.